Zakres występowania Krokwiowca Piłkorożnego

Krokwiowiec Piłkorożny to grożny szkodniki drewna który występuje na terenie całej Polski oraz Europy. Krokwiowiec w naturze żeruje zarówno w drewnie liściastym jak i iglastym, w drewnie przetworzonym atakuje głownie stropy i drewno konstrukcyjne więźby dachowej. Zdecydowanie preferuje drewno wilgotne i zagrzybione.

Rozwój szkodnika

Dorosłe Krokwiowce rozmnażają się w miesiącach letnich. Loty krokwiowców owadów trwają głownie w lipcu i sierpniu.  Samica krokwiowca składa jaja w szczelinach i pęknięciach w drewnie. Rozwój larw które wylęgaj się za jaj trwa około 2 lat. Wyrośnięte larwy dorastają do 9 mm i drążą kanały zerowanie o szerokości ok 3 mm zasypane odchodami i mączką drzewną. Dorosły Krokwiowiec Piłkorożny owad jest ciemnobrunatnym chrząszczem o długości 3 - 5 mm.

Krokwiowiec Piłkorożny zwalczanie

Obecność krokwiowca stwierdzamy po otworach w drewnie i pojawiającej się mączce drzewnej. Krokwiowce atakują głównie  zawilgocone i zagrzybione elementów konstrukcyjne więźby dachowej, sufity i stropy drewniane doprowadzając je do zupełnego zniszczenia.

Podstawowa metoda zwalczania Krokwiowca Piłkorożnego to w przypadku budowli fumigacja inaczej gazowanie domu, dachu, budynku lub wyposażenia drewnianego. Czasami stosuje się gdy jest to możliwie środek Xilix Gel lub nowoczesnej beztlenową technologię Veloxy. Dobór najlepszej metody  następuje w oparciu o wizję obiektu i jest wynikiem profesjonalnej analizy wykonanej przez techników Drevpol.

Stronę www.drevpol.eu wyszukiwano po słowach

Krokwiowiec Piłkorożny, Krokwiowiec, korniki, korniki zwalczanie, jak pozbyć się korników, robaki w drewnie, szkodniki drewna zwalczanie, zwalczanie szkodników drewna,